W jaki sposób IoT może usprawnić Twój biznes? – korzyści płynące z wykorzystania Internet of Things

IoT czyli Internet Of Things to innowacyjny sposób na zdalne zarządzanie ogromną liczbą urządzeń bez względu na ich typ. Potrzebna jest do tego tylko jedna rzecz – specjalna infrastruktura IoT. Stwarza ona możliwość szczegółowego analizowania danych zebranych z czujników podłączonych do sieci urządzeń, a wszystko to w czasie rzeczywistym i w jednym miejscu – Salesforce! Zaawansowany system wykorzystuje pozyskane w ten sposób informacje w celu ulepszenia oferowanych usług i procesów dostarczanych przez nasze urządzenia.

 

 

Spraw, aby konserwacja Twoich urządzeń była jeszcze łatwiejsza i bardziej wydajna

 

Dzięki wykorzystaniu sieci IoT urządzenia mogą przekazywać potrzebne informacje do odpowiednich osób oraz dostarczać im wszelkie ostrzeżenia o błędach w czasie rzeczywistym. Pozwala to na ekspresową obsługę klienta i skrócenie czasu potrzebnego na wymianę uszkodzonego czujnika lub części urządzenia. W efekcie, nasi klienci nie muszą wiedzieć, która część maszyny jest w danym momencie niesprawna, gdyż urządzenie samo rozpoznaje błąd i automatycznie informuje nas o zaistniałym problemie.

 

W pełni zautomatyzuj swój proces zarządzania dostawami

 

Za przykład może nam posłużyć firma posiadająca tysiące dystrybutorów z wodą rozproszonych w różnych częściach miasta lub kraju. Ze względu na duże odległości między urządzeniami, sprawny i efektywny proces zarządzania całym systemem nierzadko jest dla firmy dużym wyzwaniem. Jednak w tym przypadku dystrybutory podłączone do sieci IoT mogą samodzielnie i automatycznie zamawiać wodę i uzupełniać braki, od razu po wykryciu jej niskiego poziomu w maszynie. W efekcie rezerwy są na bieżąco monitorowane, a klient nie musi więcej się nimi przejmować. W ten sposób, zanim w dystrybutorze skończy się woda lub inny rodzaj napoju, urządzenie samo przesyła odpowiednie ostrzeżenia i istotne informacje do naszego systemu Salesforce, co pozwala na szybką reakcję i zachowanie ciągłości dostawy.

 

Używaj bardziej wyrafinowanych mechanizmów do utrzymania swoich urządzeń

 

W pierwszym punkcie wspomnieliśmy o ulepszeniu obsługi klienta. Co jeśli moglibyśmy przewidzieć, które z naszych urządzeń się zepsują, a nawet przeanalizować, jaki rodzaj usługi nasza firma powinna zaproponować w danym momencie klientowi lub w jaki sposób pomóc mu w ulepszeniu złożonych procesów poprzez ciągłą analizę danych napływających z urządzeń? Odpowiedzią na te wszystkie pytania może być właśnie IoT!

 

Możliwości stwarzane przez IoT coraz bardziej przykuwają uwagę świata biznesu, gdzie uniwersalnym kluczem do sukcesu jest uzyskanie jak największej przewagi nad konkurencją, głównie poprzez sięganie po coraz to lepsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Inwestycja w infrastrukturę IoT pozwala na zdecydowanie głębszą analizę zdobywanych i przetwarzanych przez nas danych, a co za tym idzie na generowanie olbrzymich zysków, ograniczenie strat i wprowadzenie naszego biznesu na zdecydowanie wyższy poziom.